Доброволци към Гражданска Защита

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Locked
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Доброволци към Гражданска Защита

Post by manev »

По-долу копирам текста на писмото което получихме от Х-Клуб. Ще се опитам накратко да обясня каква е ситуацията в този случай и какъв трябва е крайния резултат ако намерим общ език с "гражданска защита".
През 2010 всички ние станахме свидетели както и пряки учстници в няколко нещастни случая по водоемите. За съжаление загубхме и близки хора. Станахме свидетели как дори и целия държавен апарат да задвижиш ако няма хора които работят с бързи води и разполагат с нужните познания и екипировка нищо не се случва и самата операция става тежка и уморителна. Само на Струма тази година 4 пъти се налага да помагаме и мисля че спестихме доста болежки и затруднения. За другите случай по Чая и Тунджа също се изписа доста.
След последния случай на Струма представители на гражданска защита проявиха интерес да се намери начин да създадем звено което да оказва помощ при нужда. Все още нещата са на ниво преговори и след като се съберем някаква маса от желаещи ще трябва да направим една обща сбирка за да уточним подробностите. Не съм ходил да говоря лично с никой от ГЗ но ми е обещано от инициаторите когато нещата се конкретизират да влезем всички в директен контакт и да видим дали можем да извършваме съвместна дейност. Хубавото е че ще се създаде база данни която ще събере за цяла България хора които познават водоемите и това ще е и от наша полза.
Ето и писмото а който има желание спокойно може да се включи в инициативата.

Здравейте,

пиша ви по повод проведената среща с Гражданска защита и желанието да се създаде към тях доброволчески екип за спасяване в бърза вода.

Бих искал да информирам всички желаещи да се включат и тези, които смятат, че ще бъдат полезни, да изпратят на този мейл следните данни:

- адрес (не по лична карта, а актуален адрес)
- телефони за връзка
- организацията, в която членувате (клуб, фирма, индивидуални)
- възраст
- квалификация (каяк, рафт, работа с въжета...)
- по кои реки се практикуват по -горе изброените умения
- описание на екипировката, с която разполагате и може да се използва в акция (лодки, гребла, т.н.)

Моля който желае, да изпраща данните на този мейл, които след това ще бъдат изпратени на Гражданска Защита от официалния мейл на БКО и от aсоциацията на работещите в реката.

Ако имате някакви въпроси относно доброволческия екип, моля не се колебайте да се свържете с мен.

Поздрави
Станимир Станимиров- Чачи
X-Club Consult EOOD
Tel.: 0878 889 092
info@teambuilding-bg.com
http://www.teambuilding-bg.com
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Chachi
Posts: 58
Joined: 09 Dec 2007, 16:38
Location: София

Re: Доброволци към Гражданска Защита

Post by Chachi »

Здравейте,

само да допълня, че крайният срок за изпращане на данните е сряда - 22ти декември.

Хубави празници на всички!
sili90
Posts: 2
Joined: 23 Apr 2010, 08:29
Location: 1111111

Re: Доброволци към Гражданска Защита

Post by sili90 »

Сега ли се сетихте.Защо не действате предварително,а постфактум.
Калинка
Locked