размисли и страсти..у наще храсти

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Locked
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

размисли и страсти..у наще храсти

Post by manev »

http://www.befsa.com/forum/index.php?sh ... entry88917
еййй момчета и други разновидности "келеши" четете и дано никога такива писания не са свързани с нас. Дайте поне да се постараем. И двата случая отразяват липсата на отговорност към ближния и ситуацията.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
POLINA
Posts: 154
Joined: 06 Dec 2007, 14:48
Location: София,Козлодуй, Стара Загора
Contact:

Re: размисли и страсти..у наще храсти

Post by POLINA »

Господи това е ужасно. :cry:
Когато нищо не е сигурно, всичко е възможно!
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: размисли и страсти..у наще храсти

Post by manev »

http://www.pss.bg/forum/viewtopic.php?t=5756
Те ви го и наш Живко :) Някои от нас го познават добре. Тръгнали те на Новогодишен празник и нещеш ли били поведени от Поредния самозабравил се и силно вярващ си "Планинар". В личен план покрай малкото си опит от Спелеологията съм намразил този вид хора. Особенно като ги видя че препускат по билото със стар анурак и самочувстивето че са катерили вчера Еверест а днес просто се разхождат следобедно до връх Ботев. Такива хора обикновенно за жалост пълнят статистиките със смъртни случаи в планината, но ако ги хванеш на приказка в хижата ще се отчаеш колко си жалък и неопитен спрямо тяхната рутина и опит.
Да не говорим и за "страшните истории" ....шибана работа....и опасна
Та тръгнали късен следобед 15:00 тепърва да правят 6 часов преход. Сигнала че са се затрили е подаден след полунощ. Сещайте се колко преди това са се затрили ? обикновенно никой не звъни на ПСС след първия помисъл за загубване ;) Последват дежурните караници за посоката и тн. но вече е късно а спасителите ги търсят. Така или иначе според живко се оказва че водача определено не е знаел на къде да върви и е имал около 120 градуса от вярната посока. Водача е жена с "много" опит и "невероятни" умения за ориентиране, Вегетарянка с "невероятна" любов към природата.
....Абе Живко, ама и ти не знаеш в к`во си се забъркал... :)
В Крайна сметка към 8 сутринта на Живко му писва и напъхва 3 спални чувала един в друг, опъва шалте и им пожелава приятна екскурзия :) заспива ... ония продължават. Чак към обяд срещат първите хора, а бай Живко си доспива :)
В крайна сметка ги намират и ги прибират в хижата, живи и здрави сред още една камара планинари, вегетарянци и хора с тениски "за земята" и тн. ...хепи енд.
Историята е класическа, но най-вероятно истината има две страни, както винаги. Защо са се доверили на Водача е отговорност носеща се и от двете страни. Бистрили сме тоя въпрос покрай случая с Нощната Арда.
Но все пак водача носи по-голямата отговорност ! в тоя случай е Жена и понеже Живко сподели че е и вегетарянец в главата ми се родиха един, два въпроса.
Моля за експертно мнение от Ванката и Боби Дачков.
1. Въпрос
Трябва ли да се доверяваме на жени за посоката и има ли случай в който те я уцелват.
и 2-я въпрос ...по- важния
След като е вегетарянец и не яде месо, прави ли свирки ? :mrgreen:
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: размисли и страсти..у наще храсти

Post by vandobrev »

Аз компетентно да се включа:
1.Единствената посока която според мен жените знаят и няма как да объркат е към някой от двата МОЛ-а в София,и рутинирания и минаван милион пъти маршрут-"магазини за обувки-магазини за чанти-козметичния(фризьорския) салон"
2.На въпроса към една моя позната-"Ти свирки правиш ли?",отговора беше еднозначен-"...че кой не прави бе Ванка?" :o
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: размисли и страсти..у наще храсти

Post by mitq »

Много ми напомня на един виден и любим наш водач от Кърлежи, който доста успешно затри 9 човека по същия начин че и още няколко по подобен, няколко години по-късно. Човек който при отцъствието на хора които го знаят е най добрия планинар, спускал е всички реки на думи, републикански шампион и т.н. и не на последно място потсъдим и избягал в чужбина
Не че аз съм опитен но напълно подкрепям мнението на чичо Манчо, че ми се повръща от такива хора.
Че то си е математика от 2ри клас ако тръгнеш в 3ч. януари да правиш 6 часа преход ще замръкнеш, освен ако не го претичаш за 3, но сме малко хората способни на такова нещо :lol:
Last edited by manev on 13 Jan 2009, 22:50, edited 1 time in total.
Reason: сори Мите, не издържахххх
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
Locked