Планинска застраховка

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Планинска застраховка 2012

Post by manev »

пращайте данни на мейла тия по новите ...
...имам списък от преди 2 години с другите хора ... в четвъртък по план ще правя планинските
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
PitaRamos
Posts: 109
Joined: 25 Jun 2010, 09:34
Location: България

Re: Планинска застраховка

Post by PitaRamos »

Манчо, не ти знам мейла...за да ти пратя личните данни
ivak
Posts: 141
Joined: 22 Feb 2009, 20:19
Location: Sofia

Re: Планинска застраховка

Post by ivak »

А какви данни требват?Имената,ЕГН и... че и аз искам
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Планинска застраховка

Post by minimiro »

А разбра ли се ко покриват ко не, да знае на кво мое разчита чиляк?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Планинска застраховка

Post by manev »

Bo_ wrote:Аз имам от миналата година планинска застраховка на Уника , която е Пакет Стандарт+ Опция 1 Екстремни спортове и хобита. Тия двете ми струваха ок.60 лева за 1 година. Можеш да избереш и допълнителна Опция 2 Спасителна операция на ПСС с хеликоптер, която добавя още 15-30 лева към цената.

От това, което чета като условия - за река не важи.Това си е планинска застраховка - не знам сега ,ако не дай боже, нещо се случи в река, която е в планината дали може да се извърти някакси, но като ги знам застрахователите какви са, по-скоро не. Моят опит засега не е положителен, (пратих им претенция като си счупих зъба като описах, че ми се е случило в планината , но изобщо не ми регистрираха щетата :x ), но все пак мисля тази година пак да си направя такава застраховка. Според мен дали си струва зависи и от това какви други спортове практикувате освен каяка.

http://www.uniqa.bg/uniqa_bg/cms/bulgar ... /index.jsp" onclick="window.open(this.href);return false;

ЗК „УНИКА Живот” АД ви предлага Планинска здравна застраховка.
Тя покрива всички разходи, направени за оказване на помощ на пострадал от Планинската спасителна служба при:

Нещастен случай в планината или на ски пистата;

Издирване на пострадал в планината;

Лавинна акция;

Транспортиране на пострадал;

Tърсене и транспортиране на загинал в планината.

Планинската здравна застраховка покрива също доболнично и болнично лечение, наложени в следствие на злополука в планината.
При загуба на над 10% от работоспособността, се изплаща процент от застрахователната сума равен на процента загубена трудоспособност. А когато нетрудоспособността в следствие на злополука е над 50%, вие получавате цялата застрахователна сума.
ето ти отговор ... ако мислиш да правиш 360 със ски насред Рила ..направи си ...ако не ...провери дали другарчетата ти имат въжета в каяците ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Планинска застраховка

Post by minimiro »

лошото е че се боях от точно такъв отговор

некак си на човек му е една идея по-споко като си знае, че е "застраован"....

В смисъл попитах щот нали каза че ше одиш с хедовете да говориш по темата, дъл са дали еднозначен отговор....

Инак 360 насред Рила мое направа, ма тип маймунското и нема сила дет да ме спре набера ли скорост търкаляйки се надоле :rolling:
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Планинска застраховка

Post by manev »

Така е Бо ...само да видя поле за изява вечер ... и веднага съм отворил сайта на Пираня или съм избягал в задната къща да жуля с китарата :) ...
Майтапа на страна...
Ако не виждате смисъл от планинската застраховка за региона в който живеете и дейноста си ... просто не я правете. То като се замисля в някои региони какво ПСС имат ...мани зарежи.
Тука повечето вилнеем зимата по други задачки и е почти сигурно че няма да ти се размине да не се пречукаш някъде по Рила, Пирин или Витоша. Да не говорим че половината ПСС отряд на Витоша са ни познати и обикновено все някой от тях е с нас ... Въпроса е пирнципен и е хубаво да си спокоен че ще ти извадят потрошените кокали от преспите.
Стара истина е (вече) че каякарите сами сме си застрахователи и сами сме си ПСС. Истина е и че ако продължава така да трупа сняг ни чака един от онези хубави и забравени сезони. Лошото е че съм убеден че 80 % от хората запалили се последните две три години дори и не предполагат за каква вода става на въпрос и няма да минем без инциденти.
Дано не съм зъл пророк но наистина се постарайте да посрещнем пролетта окомплектовани с въжета, жилетки и ясна концепция кога да ги ползваме и кога да не влизаме в реките.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Планинска застраховка

Post by graf_bezuhoff »

А все пак каква застраховка направихте? Предполагам "Спасителни разноски" с по-голямо покритие. Или е нещо различно?
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Планинска застраховка

Post by graf_bezuhoff »

Извинявам се, но не разбрах тази ли е застраховката или друг модел:

Спасителни разноски
Обект на застраховане

Застраховката е доброволна и се сключва за индивидуални или групови пътувания. Предназначена е за български и чуждестранни граждани на възраст до 69 години, които предприемат туристически излети, пътувания, почивки, спортни и тренировъчни мероприятия на територията на Република България, при които е възможно да настъпи злополука или заболяване.
Покрити разходи

ЗАД „Армеец” покрива реално направени разходи по издирване, спасяване, оказване на първа медицинска помощ и транспорт, както и разходи на организации, ангажирани в действия за издирване и/или спасяване на застрахован (БЧК, Гражданска защита, Пожарна и т.н.). На пострадалия се осигурява морско или планинско спасяване по суша, въздух и вода включително подводно издирване и спасяване.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Планинска застраховка

Post by manev »

просто иди там и кажи ПСС застраховка от 40 лв. покриваща екстремни спортове ...това е термина ...

Ванка на Петковото ескимоско му беше само 230 евро стартовата такса че е ужулил камъняците ..после се почна с другото изваждане ... което все пак му покриха застрахователите.
Но на Филип не му изплатиха лекарската помощ защо не били изплащали и не покривали суми под 50 евро :) Мили родни застрахователи ... Именно за това подех тая кампания
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Locked