Планинска застраховка

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Планинска застраховка

Post by MILS »

Ай да видим кой ще ни направи застраховката за планината тази година.
Че от миналата година нямам и не ми беше много комфортно .
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Планинска застраховка

Post by minimiro »

Абе некой нема ли да разясни тва кво, е кво покрива, как се ползва и т.н. интригуващи подробности
важи ли ти докат си сам на другия край на БГ и т.н. и т.н. и т.н.

миси

П.С. За ного години на всинца Ви, ного здраве, поне две педи под кила и свободно време и кинти за това :)
Yovana
Posts: 49
Joined: 27 Feb 2009, 15:00
Location: София
Contact:

Re: Планинска застраховка

Post by Yovana »

най-общо ти осигурява възстановяване на разходите за първа помощ: http://www.uniqa.bg/uniqa_bg/cms/bulgar ... /index.jsp" onclick="window.open(this.href);return false;

тъй като ще си правя застраховка, мога да попитам за намаления и да се постарая да имаме застраховка за 21.12.:)
Yovana
Posts: 49
Joined: 27 Feb 2009, 15:00
Location: София
Contact:

Re: Планинска застраховка

Post by Yovana »

важи за територията на страната и миналата година важеше и извън маркираните туристически пътеки за туристи
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Планинска застраховка

Post by manev »

MILS wrote:Ай да видим кой ще ни направи застраховката за планината тази година.
Че от миналата година нямам и не ми беше много комфортно .
Лина питай що нямаш ... тя дейно пое инициативата :D
Иначе може да се заема и аз но първо ще преговарям малко със застрахователите защото последните само ни бомбеха без да платят нищо ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Планинска застраховка

Post by greenhorn »

Ами да вземем да си кажем кой иска и кой не? Ако важи да ме извозят от река или край река, искам:)
Ros
Posts: 177
Joined: 28 Jun 2011, 14:40
Location: София

Re: Планинска застраховка

Post by Ros »

пишете ме и мен
Bo_
Posts: 13
Joined: 03 Jul 2011, 22:48
Location: софия

Re: Планинска застраховка

Post by Bo_ »

Аз имам от миналата година планинска застраховка на Уника , която е Пакет Стандарт+ Опция 1 Екстремни спортове и хобита. Тия двете ми струваха ок.60 лева за 1 година. Можеш да избереш и допълнителна Опция 2 Спасителна операция на ПСС с хеликоптер, която добавя още 15-30 лева към цената.

От това, което чета като условия - за река не важи.Това си е планинска застраховка - не знам сега ,ако не дай боже, нещо се случи в река, която е в планината дали може да се извърти някакси, но като ги знам застрахователите какви са, по-скоро не. Моят опит засега не е положителен, (пратих им претенция като си счупих зъба като описах, че ми се е случило в планината , но изобщо не ми регистрираха щетата :x ), но все пак мисля тази година пак да си направя такава застраховка. Според мен дали си струва зависи и от това какви други спортове практикувате освен каяка.

http://www.uniqa.bg/uniqa_bg/cms/bulgar ... /index.jsp" onclick="window.open(this.href);return false;

ЗК „УНИКА Живот” АД ви предлага Планинска здравна застраховка.
Тя покрива всички разходи, направени за оказване на помощ на пострадал от Планинската спасителна служба при:

Нещастен случай в планината или на ски пистата;

Издирване на пострадал в планината;

Лавинна акция;

Транспортиране на пострадал;

Tърсене и транспортиране на загинал в планината.

Планинската здравна застраховка покрива също доболнично и болнично лечение, наложени в следствие на злополука в планината.
При загуба на над 10% от работоспособността, се изплаща процент от застрахователната сума равен на процента загубена трудоспособност. А когато нетрудоспособността в следствие на злополука е над 50%, вие получавате цялата застрахователна сума.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Планинска застраховка

Post by minimiro »

бе на теория сички са силни :)
ма нас нищът да на покриват, явно по техна преценка откровенно си дириме белята :mrgreen:
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Планинска застраховка

Post by graf_bezuhoff »

От 2 години ползвам застраховка Туризъм в България на ДЗИ.
Покритието е не само за планински спасителни операции, а изобщо за събития по време на туризъм или спорт в свободното време. Така е на хартия. Други впечатления нямам, а и не им разбирам много-много на застрахователите. Споменавам го за сведение, като още един вариант.

ПП http://www.dzi.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis ... &p=0043&g=" onclick="window.open(this.href);return false;
Locked