Планинска застраховка

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
Sa6
Posts: 13
Joined: 27 Dec 2009, 17:09
Location: София

Планинска застраховка

Post by Sa6 »

За хората, които още не са си направили планинска застраховка - имам предложение за обща. За група над 30 човека - премия 2000лв., срок: една година, цена: 27 лв., ЗК "Уника Живот" АД.

Който иска да се включи - на 7 януари (четвъртък) в Спорко ще събирам пари, имена и ЕГН-та.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Планинска застраховка

Post by manev »

Здрасти Алекс, да ти имам и законспирирания Ник с който искаш по 30 лв. от всеки :D Дайте тука поне да си пишем истинските имена че е важно да се знаем ;)
Списък с данните на хората имам някъде тъй че ще е лесно ... останалите да пращат данни на мейла .... и по-бързо
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Lina
Posts: 71
Joined: 18 Jun 2009, 10:53
Location: София

Re: Планинска застраховка

Post by Lina »

Привет,
офертата за планинска застраховка за тази година е следната (за срок от 1г.):

Опция 1 - Стандартна планинска застраховка

Покритие: 1000 лв
Цена за група над 30 лица: 26.00 лв
Цена за група над 10 лица: 27.50 лв

Опция 2 - Допълнителна застраховка „Екстремен спорт или хоби”, покрива рисковете на Опция 1 при упражняване в планината на любителско ниво следните спортове или хоби: лов, планинско колоездене, парапланеризъм, скално катерене и алпинизъм с използването на обезопасителни мерки, ски спускане и сноуборд по необработени ски писти, планински преходи извън маркирани и утвърдени туристически маршрути, любителски състезания по ски бягания и биатлон, сноукайт и други, съответстващи по степен на риск на изброените.

Цена на допълнителната застраховка (над 30 лица): + 26.00 лв
Цена на допълнителната застраховка (над 10 лица): + 27.50 лв

С включени двете опции цената на годишната застраховка става 52 лв.

Застраховател "Уника" АД
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Опция 2 я давам по-скоро да имате информация, че вече се предлага и такъв продукт на пазара. Ако някой желае да сключи такава застраховка, пак ще бъде към общата полица.
За съжаление всички застрахователи за вдигнали около двойно цените на планинските си застраховки за 2011.. Това е..

Пишете ми на ЛС, ако искате да ви изпратя Общите условия.
Иначе пари от желаещите - в четвъртък.

Снежен уикенд ;)
winky
Posts: 28
Joined: 15 May 2008, 13:18

Re: Планинска застраховка

Post by winky »

а каква е разликата в условията м/у опция 1 и опция2...т.е. какво се разбира по "стандартна планинска" за мен ски катерене и тн са си към "стандартните" неща в планината:)
User avatar
Lina
Posts: 71
Joined: 18 Jun 2009, 10:53
Location: София

Re: Планинска застраховка

Post by Lina »

Разликата е в условията при които настъпва застр. събитие.
В общи линии при "стандарния пакет" застраховката се изплаща в случай, че бедствието е настъпило по маркирани туристически пътеки, рамките на обработени ски писти и др. При "екстремния пакет" няма условие да се намираш в рамките на официалните туристически маршрути.

Иначе покритите рискове са еднакви: Смърт на застрахован от злополука, Трайна загуба на работоспособност, Спасителни разноски, Медицински разходи, Разходи за евакуация, Разходи за репатриране.

Ето така е дефинирана стандартната застраховка:
„Стандартната планинска застраховка” покрива събития, настъпили с туристи в планината, участници в зелени училища, ученически лагери и други, при преходи по маркирани туристически маршрути, посещения в благоустроени пещери, както и при любителско упражняване на зимни спортове (ски, сноуборд и др.) в границите на обработени ски писти.
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: Планинска застраховка

Post by h.robo »

Доколкото знам на Пампорово ако пострадалия има билет зда лифта планиската застраховка е включена за периода на ползване на билета или картата.
Дженерали имат включено и стаматологично лечение . Това е нещо ново в планиското застраховане.
ivak
Posts: 141
Joined: 22 Feb 2009, 20:19
Location: Sofia

Re: Планинска застраховка

Post by ivak »

Абе,май сме си за опция 2 :D
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Планинска застраховка

Post by manev »

кво стана с тия застраховки бре ????...свърши годината
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Lina
Posts: 71
Joined: 18 Jun 2009, 10:53
Location: София

Re: Планинска застраховка

Post by Lina »

нека този четвъртък да се преброим,
моля нерешилите да решават...

ако някой от друг град иска да се включи да ми пише, за да пратя сметка, по която да преведе пари
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Планинска застраховка

Post by vandobrev »

пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Locked