Peak Uk Shop

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Peak Uk Shop

Post by anastas_peykov »

Реших да си купя някои дрешки на Peak Uk и си ги поръчах от фирмения им онлайн магазин. Първото при регистрацията в сайта им се изненадах че могат да се регистрират хора от всякакви маймунски държави но не и от България и Румъния. След като ги нахраних здраво ей тъй виртуално взеха и добавиха България като опция и дори ми се извиниха. Но туй както и да е. В петък си поръчах туй онуй от онлайн магазина им , лапнаха парите и от тогава никакво развитие в статуса на поръчката. Писах им вече няколко пъти и никакъв отговор. Утре ако не пристигне хабер в електронен формат от тях ше им звъня по телефона. Някой имал ли е взимане даване с тези типове? .....Между другото като се порових в сайта им преди малко се изненадах че имат дилър за България - Чачи.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Peak Uk Shop

Post by manev »

anastas_peykov wrote:Реших да си купя някои дрешки на Peak Uk и си ги поръчах от фирмения им онлайн магазин. Първото при регистрацията в сайта им се изненадах че могат да се регистрират хора от всякакви маймунски държави но не и от България и Румъния. След като ги нахраних здраво ей тъй виртуално взеха и добавиха България като опция и дори ми се извиниха. Но туй както и да е. В петък си поръчах туй онуй от онлайн магазина им , лапнаха парите и от тогава никакво развитие в статуса на поръчката. Писах им вече няколко пъти и никакъв отговор. Утре ако не пристигне хабер в електронен формат от тях ше им звъня по телефона. Някой имал ли е взимане даване с тези типове? .....Между другото като се порових в сайта им преди малко се изненадах че имат дилър за България - Чачи.
възможно е утре пратката да ти пристигне ... обикновено тия от острова доставят за 4-5 дена
...а Чачи го има навсякъде по сайтовете ..ама голем праз ... наличности няма ;) По хитрите каякари дебнат кога ще фукнеме по чужбинско и дават заявки. Обикновено минимум 5 магазина посещаваме в които има всичко ;) Това което липсва на повечето търговци тук е наличностите и точната (компетентна) преценка за даден продукт. Аз поне смело мога да заявя че няколко човека тука като хванем някой парцал или тояга за гребане можем да го преценим струва ли си или не... Да не говорим че се понапатихме от "хубавите" модерни стоки.
Тъй че ако ви омръзне да купувате по "картинки" стоки за над 200 лв. просто питайте или издебнете момента когато има някой по магазините ;)
Много е важно като купуваш нещо "търговеца" да знае за какво и в какви условия ще го ползваш ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Peak Uk Shop

Post by anastas_peykov »

Тия ако не ги напръскам с говна ше ми ги пратят след 30 дена. Иначе стоката им е хубава. Миналата година нашите хора ходиха в германия на изложението и казаха че на тия стоката била добра за парите си на фона на останалите китайски боклуци. И си накупиха доста неща от тях. Сега в момента има остатъци от миналогодишната колекция на разпродажба на половин цена та за това реших да купя от тях.
http://shop.peakukshop.com/epages/es140 ... p2010-0054
Това яке освен там никъде не може да го намериш на половин цена.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Peak Uk Shop

Post by manev »

Анастасе ...стоката се пробва в движение ..не на витрина ;) по горе се опитах да ти го обясня ма не ме разбираш ... успех с поръчката и ни дръж в течение да ги видим тия колко доставят и какво ... да не вземе някой да се подлъже ако се окажат мърлячи ...като му навъртиш два сезона на това нещо ... пак да пишеш ;)
Личен пример ще ти дам ...даже Кольо ми е свидетел :D
Първото изделие на Артистик в БГ ми мина през ръцете по подобен проект .... после премръзнал с течащо яке излязох на брега на река Ин ..а собственика на фирмата лапаше вурстове в кръчмата и ми се смееше ... даже се опита друго да ми продаде :D ... с особената подкрепа на Чачи :)
..докато го карах и другите си накупиха такива ... с малко по различна мембрана ...още по голяма трагедия ;)макар че на мойто не му издържаха лепените шевове а не мембраната. После седнахме и сметнахме че карат точно половин сезон повече от изделията на Хико които са на половин цена ... сега ръчкам един Палм който на няма и 10 обличания му се разпадна маншона на врата ...бях писал някъде и наистина се почувствах прецакан ...
при екипировката става като при другите неща ... тази година тази серия е сполучлива и е хубаво да се барнеш че догодина в следващата партида може да има изненади ...
...именно поради тази причина повече няма да си купя нещо което не съм видял с очите си ..съответно и огледал ...не на картинка
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Peak Uk Shop

Post by anastas_peykov »

Ше пиша за развръзката. Иначе тия дрехи и вообще цялата каяк екипировка трябва да ги възприемаме като консуматив. Хората ги карат една година и си купуват нови, а не като нас цял живот. 150 лири за едно яке бълха ги охапало. За това ги правят да изкарват една година за да си купиш ново и алъшвериша да върви. Вече наистина си е измама ако купиш нещо и на второто обличане се скъса. Тия дрехи нямат ли гаранция като всички останали стоки?
При мен нещата са други. Аз не карам в бърза вода , а предимно в море и това яке няма да се експлоатира в екстремни условия. А и като му гледам гумения маншон на врата бих го обличал само като ми потрябва. За това впечатленията ми от него след време няма да са достоверни. Нашите хора карат вече година крикърско яке и сух костюм на същата фирма и не са се оплакали.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Peak Uk Shop

Post by minimiro »

Ми само да се набъркам в разправията, наш Живко е с такова яке вече втори сезон ако се не лъжа, и си е нооого арна дрешката, ма ного....
Стоенчо пък е с сух костюм на тез молодци, който костюм е на базата на това яке, и също е голем гъзар.....
Докат мене ми тракат зъбите они ин ги е конфортно.....
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Peak Uk Shop

Post by anastas_peykov »

Крикърското яке на Живко понеже е миналогодишен модел го има намалено със 60 лири
http://shop.peakukshop.com/epages/es140 ... s/crj-0036
и е на 145 лири в момента. На Стоян сухия костюм е намален със 150 лири и е на 349 лири http://shop.peakukshop.com/epages/es140 ... /crop-0006
Крикърските модели на тая фирма са най вискокя клас сред моделите им и са най скъпи. Шприцките им са съшо доста сериозно изпълнение. Взели са ги за по 100-тина лева на промоция разбира се. Мойта шприцка на Хико след няма и една година копане плата на комина и се протри и пуска вода. Следващата ми ше е от неопрен цялата белкем изкара повече.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Peak Uk Shop

Post by manev »

напротив ...още по хубаво е като има няколко продукта и съответно мнения... аз май не съм имал техен продукт
Не се опитвам да критикувам дадения производител ни най малко ... просто споделям че даването на заветните левчета за екипорвка на картинка става все по рисково...
... що се отнася до чужденците ... да знаете че само ние ходим като манекени по реките. Не се залъгвайте че с лека ръка купуват всяка година нова екипировка. Даже съм сигурен че на половината им е наета от клуба в който членуват ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Peak Uk Shop

Post by anastas_peykov »

Преди малко получих от куриерската им фирма с която работят тия детайлна справка за движението на пратката макар че не съм им я искал. От нея се вижда че всичко е точно , че са я пратили още в понеделник и в момента е в Будапеща. Въпеки отговора им тия са ебаси темерутите. Писах на кой ли не , чак като досадих и на директора им ми отговориха.


ПП. Тъй че някой ако се реши да поръчва от тия да не се шашка като мен че няма никакъв хабер за развитието на поръчката му.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Peak Uk Shop

Post by anastas_peykov »

Вчера ми пристигна стоката....като се прибера ще я огледам по добре но от пръв поглед...поредното жълто менте, добре че не дадах повече пари
Locked