Неопрен за шприц?

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

blue
Posts: 47
Joined: 18 Aug 2009, 16:09
Location: София

Неопрен за шприц?

Post by blue »

Привет,

(накратко - отдавна чета, все не съм намирал възможност/кураж да се намеся и да пиша)

А по същество - искам да си ушия/направя сам подобно нещо и търся подходящия плат. Може и да е само найлонов, но предпочитах истински неопрен, някой да знае откъде да намеря едно парче метър на метър примерно?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Неопрен за шприц?

Post by manev »

добре дошъл и се чувствай у дома си.
Много често сме си говорили за намирането на неопрен, но за съжаление хората които казват че могат да работят с него искат да поръчат големи количества материал ;) Потреблението е много малко тук и сметка няма на този етап. Другия вариант е да си вземеш от коланите които продават за отслабване но сметката ще ти излезе толкова колкото да си купиш нов. Вече има добри оферти така че потърси търговците и сподели че ти е нисък бюджета ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
blue
Posts: 47
Joined: 18 Aug 2009, 16:09
Location: София

Re: Неопрен за шприц?

Post by blue »

Ако трябва да съм честен с удоволствие бих купил (не са ЧАК толкова скъпи), но лодката ми е самоделна и не съм много убеден кой как ще пасне, а ми е малко неудобно в някой от продаващите подобни неща магазин да отида и да меря. А друг материал? Найлонови импрегнирани платове?

П.П. Благодаря за бързия отговор :).
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: Неопрен за шприц?

Post by jorji »

зависи за какво ти трябва шприцката - туризъм или бърза вода, океанизъм? :lol:

я дай снимка на тая самоделна лодка ((:
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Неопрен за шприц?

Post by graf_bezuhoff »

А защо да ти е неудобно? Нима няма да си платиш или ако си доволен, няма да препоръчаш магазина? Ти си отишъл в магазина, за да си свършиш работа. Мериш, кроиш, ако са нелюбезни, е само за тяхна сметка.
blue
Posts: 47
Joined: 18 Aug 2009, 16:09
Location: София

Re: Неопрен за шприц?

Post by blue »

Благодаря за мненията,

лодката е за море и езера - не става за реки, ама аз и комай не искам да си блъскам главата в каманаците засега. Като чета тук май рано или късно ще поискам, но засега имам за задача да се науча да се преобръщам, а това без spray deck май не става (опитах много, честна дума - просто не става или аз не го мога). Снимка има тук: http://bluealley.net/kayak/f_00022e.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: Неопрен за шприц?

Post by jorji »

че то не е лесно,
хората тука ходят на басейн по цяла зима и зимат уроци поне от 3ма частни учителя за да научат преобръщането :D
ще го научиш!

малко сме тия дето направо в реката се научихме :ugeek: ь8-) :P шегувам се. инак за сведение, става и с язовирна шприцка, не е задължително да е неопренова.
Last edited by jorji on 28 Aug 2009, 19:41, edited 1 time in total.
blue
Posts: 47
Joined: 18 Aug 2009, 16:09
Location: София

Re: Неопрен за шприц?

Post by blue »

Абе принципно ми е ясно, че си трябва бира и частни уроци, ама аз реших да пробивам стени с глава и пробвах сам. малко си понадрах краката опитвайки се да изляза изпод лодката докато ме блъскаха вълни, ама поне се научих да излизам гладко, надявам се да успея и другото.
Svetlio
Posts: 194
Joined: 05 Dec 2007, 21:07

Re: Неопрен за шприц?

Post by Svetlio »

Е това е половин ескимоско.
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Неопрен за шприц?

Post by Demo »

Измери си кокпита и Коко Ланджев ще я ушие. Не му е за първи път и вече дава качество. Ще ти пратя телефон да се уговорите, ако няма фабрична такава. ;)
Душата търси романтика, задникът - приключение...
Locked