Съвет за гребло

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Съвет за гребло

Post by anastas_peykov »

Търся гребло което мошност да е като моето което имам в момента - дървено "Струер"
Image
и да е възможно най евтино. Може да е малко по тежко но да е евтино и здраво. Това дървеното искам след освежаващ ремонт да го пенсионирам.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Съвет за гребло

Post by anastas_peykov »

Абре в тоя форум никой ли не може да вземе отношение по темата.
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Съвет за гребло

Post by graf_bezuhoff »

Аз карам с прийонско RIM Ardeche и като за мен има достатъчно мощ. Но нямам достатъчно опит, за да се изказвам по темата, нито познавам твоето гребло. Сигурен съм има много варианти за теб на много марки, само че трябва в ръка да го хванеш за пробата.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Съвет за гребло

Post by manev »

anastas_peykov wrote:Абре в тоя форум никой ли не може да вземе отношение по темата.
може човече ама един е хванал да прави "Ком-Емине", друг е на море, трети ближе рани от "голяма разходка" ...
прости им на хората като се върнат ще се разпишат ;)
В момента пазара е наводнен със Скъпи боклуци и Ефтини боклуци...така че гледай хорат с какво карат и се готви за изваждане.
Има някои класики на Прийон които са се доказали. В същото време преди месеци си взех гребло за цената от 450лв. на фирма която произвежда гребла от 130 години и на третото каране го направих на трески и то без сериозни удари и напъни. Нито съм големия карач, нито пък карам агресивно..факта си е факт. Пазара е залят от предложения и повечето хора в тоя форум потрошиха една камара гребла докато закрепат положението. При туризма няма такова млатене и експлоатация така че гледай грамажа на греблото и ако докопаш такова с карбонова дръжка ще си доволен. Малко ще ти направи мазоли в началото, но и това се лекува. Не взимай нищо по-скъпо от 200 лв. В момента няма смисъл просто ;) Намери някое изделие на TNP и се радвай на живота ... тази отливка я предлагат почти всички фирми ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Съвет за гребло

Post by anastas_peykov »

Това гребло е е спортно. Преди 20 години са гребали спортистите по каяк по съзтезания. Много е мощно , с големи лопати и затова много ми харесва. С това гребло при първото загребване отлепяш. Пробвал съм и други обаче за да отлепя трябва да направя няколко загребвания което хич не ми се нрави.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Съвет за гребло

Post by manev »

anastas_peykov wrote:Това гребло е е спортно. Преди 20 години са гребали спортистите по каяк по съзтезания. Много е мощно , с големи лопати и затова много ми харесва. С това гребло при първото загребване отлепяш. Пробвал съм и други обаче за да отлепя трябва да направя няколко загребвания което хич не ми се нрави.
току що си реши проблема и потвърди по-горе написаното :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: карай си го тоя Струер, доказал се е с времето и докато не намериш греблото което като го хванеш и загребеш не решиш че е твойто не експериментирай. На ТНП има подобна лопата и можеш да я вземеш на 60 градуса. Малко по-бърз ще си при загребванията ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Съвет за гребло

Post by anastas_peykov »

Това дървеното по ръбовете лака е паднал и иска да се лакира. Обаче за да го лакирам трябва поне месец два да го оставя да изсъхне хубавои да излезе водата дето е попило. Греблото е антика и е много хубаво и леко но е много финно и ме е страх да го дрънкам на ляво надясно за да не го счупя или повредя сериозно. Затова съм решил да го ремонтирам малко и да го пенсионирам. Ще го вадя само при особенни случаи :)Тука във Варна няма мног голям избор , мога да пробвам само някоолко гребла. Всичките съм ги пробвал и според мен не стават. На ТНП съм пробвал един модел и не го биваше също.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Съвет за гребло

Post by anastas_peykov »

От интернет не смея да купувам без да съм пробвал. Само в един сайт пишеше площа на лопатите за различните модели. На другите купуваш на късмет. За мен греблото трябва да е здраво, мошно , евтино и чак на последно място леко.
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Съвет за гребло

Post by MILS »

Привет и от мен.Струера е страхотно гребло и мечтая да се сдобия с едно такова ,за да го полирам и да си го закача на стената к,ато красиво и изящно произведение на искуството.Мислия че едва ли ще събера пари за ново такова, пък и незнам дали ги правят.
Да му намериш заместител ще ти е бая трудно.НО .... и защо да го правиш? Струера е предвиден да гребеш в тясната спортна лодка .Съмнявам се да е много удобен за синт он лодка като тази от снимката. Освен пък от там да идва и чувството за мощ защото е и по къс.Бих ти препоръчал карбоново гребло с лопатки и дръшка карбон.Формата сам можеш да си харесаш, но ако залитнеш по голяма площ на лопатата нама да можеш да "извадиш" лопатата при гребане и трудно ще задържиш оптимален оборот. Пък и да не си тръгнал на съсътезание .Земи си леко и удобно гребло то само ще си покаже на какав оборот най-добре ще движи лодката.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Съвет за гребло

Post by anastas_peykov »

Аз карам 95% в море. С тая тумбеста, къса и полупотопена лодка от теглото ми , много често само с мощно гребло можеш да се движиш що годе добре по вълни , вятър и подводни течения. Това гребло наистина ми е късо , то е правено за тесни лодки , постоянно си удрям ръката в корпуса на каяка ми, но това е дребен кахър.
Locked