избор на каяк

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

plamba
Posts: 11
Joined: 03 May 2009, 14:47
Location: Велико Търново

избор на каяк

Post by plamba »

Здрасти на всички - това първо. Второ - търся помощ за избор на каяк. Тъй като съм абсолютно нов в гребането(гребал съм един единствен път надуваема лодка, докато почивах на един язовир), а ми е мечта откакто се помня, реших, че е абсолютно наложително да взема сериозни мерки тази ми мечта да се превърне в реалност. Значи да обясня как виждам аз нещата - не мога да кажа нищо със 100% сигурност, но най-вероятно ще греба в спокойни води(езера, язовири и може би на по-късен етап реки). Само че не искам нищо от рода на sit-on-top каяците, на мен на сърце ми е легнало ЕЙ ТУЙ. За огромно мое съжаление имам ограничения в бюджета, които не ми позволяват да си взема нов каяк(тъй като цените им започват от 1400лв и нямат спиране), така че се опитвам да си намеря подобен каяк на старо, но за една седмица разравяне на интернет пространството открих... ми нищо не открих. Това, което бих могъл да дам не е много - около 1000 лв максимум засега с възможност за увеличаване на сумата във времето(но не искам да изпускам този сезон). Ако някой може да ми помогне със съвет/свръзка/директен контакт/линк, ще съм му задължен. За мен важното е каякът да е възможно по-стабилен и да става за дълги разстояния. Не търся преживявания от сорта "adrenaline rush", а начин да избягвам от града и да разпускам, да освобождавам напрежението, да релаксирам, наречете го както си искате :) .

P.S. Ако съм пропуснал да обясня нещо, от което на желаещите да дадат съвет да им стане по-ясно от какво се нуждая, моля за извинение - ще дам каквато информация е нужна, за да получа добър съвет.
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: избор на каяк

Post by Pecata »

Не знам за другите, но аз не мога да вляза в ЕЙ ТУЙ и не мога да видя какво си си харесал.
plamba
Posts: 11
Joined: 03 May 2009, 14:47
Location: Велико Търново

Re: избор на каяк

Post by plamba »

http://217.160.65.46/Prijon_English/pri ... uryak.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Така работи ли?
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: избор на каяк

Post by rimohit »

Много неприятна дилема в общи линии.От една страна за тези паки нещо на старо.От друга страна тоа е лодка за цял живот... :roll:
Виж RTM ските и DАG ските сит ини как вървят.Май са по тънкана.Все някой ще ти го внесе. Инак ЕЙ ТУЙ е супер ама ...
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: избор на каяк

Post by Pecata »

Цената на Туряка е 1532лв. нов.
plamba
Posts: 11
Joined: 03 May 2009, 14:47
Location: Велико Търново

Re: избор на каяк

Post by plamba »

Като че ли съм по склонен първата ми лодка да е на старо. Най-малкото заради това, че може да не ми хареса и да си потърся нова, а едно е да прежалиш 500-1000 лв, друго 3000 лв... Но тука идва един проблем - интернет пространството не е особено пълно с оферти за каяци на старо, още по-малко има от това, което аз търся конкретно. А пък аз никого не познавам от тези среди и недоумявам как да си намеря на старо това, което искам(или нещо сходно). Тука по са развити катеренето, пещерното дело и парапланеризма, но аз искам да греба пък!

А между другото дали ЕЙ ОНУЙ по преди е съвсем подходящо за начинаещи? Имам предвид туряка. Ако не е труден за начинаещи, може да събера за един нов.
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: избор на каяк

Post by Pecata »

Туристическите каяци по принцип са вечни и за това няма много втора ръка и си държат високи цени даже и на старо.
По тази причина (че са вечни) си заслужава да се дадът повече пари щото ще си останеш с нея.
Аз лично одобрявам избора ти като тип лодка независимо дали е Прион или друга марка. Този тип лодки става и за начинаещи и за напреднали.
Цената на Туряка е 1532лв. нов а не 3000 както казваш. На мен лодката ми харесва.
plamba
Posts: 11
Joined: 03 May 2009, 14:47
Location: Велико Търново

Re: избор на каяк

Post by plamba »

Благодарско, чувствам се вдъхновен да си взема нов туряк, макар и не утре поради финансовата ми реалност(неам кинти демек). Разбрах, че струва 1532 лв, трите хиляди бяха хипотетични, като пример :) . А може ли някакво линкче към тази цена? Или ти си ги гледал в магазин директно?
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: избор на каяк

Post by Pecata »

Виж си личните съобщения
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: избор на каяк

Post by Pecata »

За съжаление май има промяна в цената
http://prijon.bg/view_product.php?id=30" onclick="window.open(this.href);return false;
Locked