жилетка и неопрен

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: жилетка и неопрен

Post by jorji »

от един магазин за алтернативен туризъм в Пловдив, близо до църквата света петка... малко е скъп(200лв), но одеве го пробвах в марица (: не че имам голяма база за сравнение (освен неопреновия гащиризон за флай фишинг :о) утре по-обстоен тест и ще пиша.. моя е с цип отпред..
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: жилетка и неопрен

Post by manev »

чакайте само да поопиша какво трябва да знаете за неопрените преди да се метнете на първата срещната оферта.
аз карам с този неопрен който е посочен по-назад в темата ...
Image
мисля че трети сезон го търкалям из камъните като пропускам около 10-15 уикенда в годината да го обличам. говоря за лятото и януари месец.
Не е мръднал защото:
има допълнителна протекция на колената и задника. При свивката на коляното и при петите е с плат за да не се набръчкава и най-важното е с двоен цип. Двойния цип е много удобен когато трябва да пуснеш една вода. защото не събличаш нищо. Дебел е 4 мм. което е пре достатъчно когато на сгъвките на задника и колената е компенсиран за по-лесни движения. другият изложен неопрен по горе е 5 мм. Не забравяйте че сте каякари а не водолази ! неопреновите якета се недопустими в тоя спорт. дебелината му е много опредляща за движенията...
Разгледайте страницата на http://www.hikosport.com/ дори и да не харесате изделията им, то те самите са доста показателни за видове и концепции. от миналата година имат и модел който е доста ефтин. Разбирасе няма цип и тн. но е на добра цена и е 3 мм. което пък го прави доста пластичен в размера на каякара. Демек разтягасе по-лесно и обира несгодата с онова леко коремче дето се е появило в послдните години на крехкото ви каякарско телце ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
SPi.
Posts: 8
Joined: 05 Jun 2008, 10:39

Re: жилетка и неопрен

Post by SPi. »

Благодаря за отговорите, вече ми е доста по-ясно какво да търся и евентуално къде да го намеря. :) А ако разликата в цената между тези с цип и без е значителна, а няма други недостатъци при тези без, май май ще жертвам удобството при пускането на вода.. :roll: :)
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: жилетка и неопрен

Post by jorji »

сега си търся и гребло :D
беше бомбастично! мога да пусна и малко снимки от спускането на лео, поля и ники с групата прокорори, ама ай да изчакаме да видим те дали ще отворят тема (:
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: жилетка и неопрен

Post by jorji »

абе я кажете с какъв и откъде да взема материял за една шприцка да ми направят? няма да е неопрен, еми някакъв непромокаен плат трябва да е .. но точно къв , откъде, що , не се сещам...
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: жилетка и неопрен

Post by Demo »

Обади се на Коко Ланджев, по скоро на жена му. Тя може да ти ушие каквото трябва и го е правила неведнъж за нас. Тя шие също жилетки и всякакви други каякарски работи по наши проекти и т.н. Има и необходимите платове. Не е за бърза вода, нали?
Душата търси романтика, задникът - приключение...
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: жилетка и неопрен

Post by jorji »

за бърза не става ли ?
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: жилетка и неопрен

Post by jorji »

Image
Image

какво ще кажете за тази анти дизайнерска шприцка, но за сметка на това струваща 80 лв като нова?
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: жилетка и неопрен

Post by genius »

ми малко е грозна... но пък е евтина :)


Задаваш подвеждащи въпроси :)
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: жилетка и неопрен

Post by Pecata »

Най важното е дали ще пасне на теб и лодката ти!
Locked