жилетка и неопрен

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

жилетка и неопрен

Post by jorji »

здравейте!
предстои ми купуване на гореспоменатите...
гледах по сайтовете които сте дали и имам питане за следните комбинации

Image

Image

цените са на оферта, с идването до тука колко мислите че ще ми излезе? има ли някви по изгодни места от които може да се вземат такъми?
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: жилетка и неопрен

Post by jorji »

междудругото как беше адреса на онзи немския флаш за основите в каякинга, някой сеща ли се ?
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: жилетка и неопрен

Post by Pecata »

Моето скромно мнение е, че нито жилетката, нито неопрена са подходящи за каяк.
Жилетката е дълга и ще подпира в шприцката и съответно ще ти стърчи една педя над раменете и няма да ти е удобно,
а неопрена е сърфистки и лошото е че ципа му е отзад. Сърфистите са си непрекъснато във водата и не им пречи да си пикаят в неопрена,
ама на каякара му се иска колкото може да се запази сух :D , а и е с къси крачоли и ръкави, което го прави само за през лятото.
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: жилетка и неопрен

Post by vandobrev »

Жилетката определено не става за каяк липсват и някои изгъзици които само каякарските жилетки имат,що се отнася до неопрена и аз имам подобен(пак заради някаква промоция),но определено не е подходящ заради две основни причини:
1.Има ръкави а не е като потник и те ограничава откъм движение а и при няколко часа гребане си доволно протрит под мишниците
2.Ципът на гърба се впива адски силно в гърба ти благодарение на облегалката на каяка
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: жилетка и неопрен

Post by Pecata »

Изгъзиците с хубаво нещо, но когато и парите имат значение, трябва до някаква степен да се правят компромиси.
По тази причина аз карам с такава жилетка (последната най-отдолу която е за над 70кг. номер 4), която струва 70лв.
http://www.lalizas.com/products.asp?S0= ... 4#itbl_114" onclick="window.open(this.href);return false;
Иван е прав че ръкавите ограничават движението, за това според мен най-подходящ е неопрен тип лонг джон.
Моят е прионски и съм доволен от него и струваше 160лв.
Не знам от къде ще ти го докарат това което си харесал и колко му е цената,
но сигурно ще излезе ако не по-скъпо то поне колкото това което аз съм си взел от тук (от България),
а със сигурност няма да е по-добрият вариант.
Не знам в Пловдив как е по вторите употреби, но във Варна често се намират най различни неща и то кажи речи нови.
Аз си намерих нови къси неопренови гащи, каска за мен и каски и жилетки за децата.
А такива неопрени като този който показваш има колкото си щеш. Има и с дълги ръкави и крачоли.
Ако не страдаш от някакви предрасъдъци може да потърсиш и там.
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: жилетка и неопрен

Post by jorji »

тука втората ръка бяха свършили, но докато не съм взел нов ще се оглеждам!

благодаря, че ми щрехирахте основните критерии, вече поне знам горе долу какво да гледам. Не задължително от чужбина да са такъмите, но брат ми ще ходи тия дни в щутгард и си мислих дали да не му дам на него пари за да купи(не пие, не пуши и месо не яде дори :о))

Image
за нещо такова говорим нали?
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: жилетка и неопрен

Post by rimohit »

Аз си взех едно такова ЦЪК Да ти споделя , че съм много доволен.В смисъл такъв , че кройката му е направена за сядане и именно тогава е много удобен.Талията е много висока и не би трябвало да има проблем с един стандартен ДРАЙ ТОП. Успех
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: жилетка и неопрен

Post by jorji »

по време на тест драйва през уикенда разбрах няколко фундаментални истини за каяка...
първата е защо се кара винаги с каска дори в тихи води (: - добре, че си бях взел каската за колелото! но по натам ще взема и каякърска...

втората, че е по трудно отколкото си мислих, но и по-яко (:

другите са свързани със студената вода и голото тялоо :D

но стига съм спамил, rimohit мерси за чешкия сайт. Ти от там ли си поръчваш?
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: жилетка и неопрен

Post by rimohit »

Ами не съм ги поръвал онлайн.Помолих познат който беше в Словакия да ми ги вземе. :oops:
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: жилетка и неопрен

Post by Pecata »

jorji виж си личните съобщения.
Locked