Багажник за Опел Астра.

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Locked
divoivo
Posts: 14
Joined: 15 Aug 2008, 02:04
Contact:

Багажник за Опел Астра.

Post by divoivo »

Здравейте ,

Питам за съвет и насока относно сдобиването с багажник за Опел Астра на който ,живот и здраве, да си возя лодката :D . Астричката е Комби и си има надлъжните рейки/тръби/държачи или там каквото им се вика, та ми трябват напречните рейки/тръби/държачи на които да ляга лодката и да е омотавам с тиксо, конци и кабели зада не е загубя по пътия.
Също забелязах ,че някои от вас имат и вертикални рейки/тръби/държачи които стърчат от тавана на горе и сигурно се ползват за допълнителна опора ако натовариш повечко лодки една върху друга. Та това отделно ли се продава или си е плод на нечия инженерна мисъл по стара традиция от "Направи си сам ".
Всички предложения съвети и оферти са добре дошла така че не ме щадете ;-)

Поздрави
Диво
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Багажник за Опел Астра.

Post by manev »

вертикалните пръчки които стърчат служат да се разпознават каякарите по пътищата когато са без лодка и водят жена си на някое тъпо място. Този феномен се среща най-често когато си сгафил в четвъртак или си забравил рождения ден на половинката си. Някои даже бият рекорди, като си позволят да ходят чаак до Мелник за да празнуват годишнина от свадбата си. Общо взето видиш ли пръчките навирени и самотни,значи работата е на зле :D
иначе можеш да ги използваш за по-сигурно закрепване "на ребро", също така и ако искаш да качиш малко повече лодки на тавана пак става..служи като арматура общо взето.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Багажник за Опел Астра.

Post by kayaso »

manev wrote:вертикалните пръчки които стърчат служат да се разпознават каякарите по пътищата когато са без лодка и водят жена си на някое тъпо място. Този феномен се среща най-често когато си сгафил в четвъртак или си забравил рождения ден на половинката си. Някои даже бият рекорди, като си позволят да ходят чаак до Мелник за да празнуват годишнина от свадбата си. Общо взето видиш ли пръчките навирени и самотни,значи работата е на зле :D
иначе можеш да ги използваш за по-сигурно закрепване "на ребро", също така и ако искаш да качиш малко повече лодки на тавана пак става..служи като арматура общо взето.

евала! :D подкрепям!!!
за това, ако видиш кола с "шишове" и вътре има някой до шофьора, гледай внимателно кой е, преди да го спреш и заговориш. В противен случай, или ще попаднеш на тъжен каякар с кисела половинка, който може да се раздразни, за това,че на твоят покрив шишовете не се виждат от лодки, или на усмихнат каякар, с хитър поглед... зад тъмчни очила 8-)
...и някоя друга "половинка"
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Багажник за Опел Астра.

Post by graf_bezuhoff »

Значи, за напречните греди - продават се такива багажници (даже има две ширини, най-добре да си премериш разстоянито между надлъжните). Аз си взех от ИмПас на Черни връх, но съм ги виждал и в Бриколаж, Практикер, да не споменаваме, че са стандартен автоаксесоар (за бензиностанции ще те излъжа, но поне в специализираните магазини може да ги има).

Връзването съм го решил с две ленти с тресчотки (не ленти с куки)- отпред и отзад. Стягат много здраво, таванът ми е голям, така че всичко е добре закрепено - с лодката отгоре съм вдигал 160-170 (без страничен вятър, разбира се) без да мръдне.
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Багажник за Опел Астра.

Post by vandobrev »

С пръчки или без пак си разпознат и хванат в крачка(както се видя).Единственото ми утешение в случая е че хвърлихме букет а от сватбата не къде да е а в Струма :!:
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Багажник за Опел Астра.

Post by sto100jan »

И са ние ергените дека да го тераме тое букет ??? :? Он сигурно вече е отпливал у Гръчко..... :roll:
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Багажник за Опел Астра.

Post by vandobrev »

Маршрута е ясен: Струменико,Мвроталаса и както казват там "потами,потами(по реката,по реката) и в Бяло море.Карал съм всичко е ясно :D
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Locked