Eko

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Eko

Post by manev »

http://ipo.bg/Default2.aspx?ref=lastcom ... =1#comment

те ви една подписка тука

http://forthenature.org/petitions/1

дали не трябва да отделим повече внимание на опазването на природата тук.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Eko

Post by kayaso »

аз съм за! мисля че тябва да има такава тема в началната страница!
освен, че ни интересува съхраняването на реките, сигурно ни интересува и съхраняването на природата въобще.
така ще можем да си споделям инфо, без да размиваме другите теми, а и ще помогнем за разпространението на такава информация!
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Eko

Post by Demo »

Попаднах на тази снимка случайно... Image
Това е текста: "Със заповед на министъра на околната среда и водите Джевдет Чакъров площта на природната забележителност „Сучурум” в община Карлово се увеличава с 1,9 дка. Целта е да се осигури ефективна защита на водопада „Сучурум” и прилежащата територия от близо 5 дка, която включва уникални скални образования".
Koя е тази река и аджеба (с думата аджеба поздравявам министър Джевджет) как се стига до там и до въпросния водопад, изглеждащ... хм... внушително.

Мисля, че Сучурум е много хубаво име за модел на лодка. Бай Вълчо и Ванкото, стегайте работилницата, аз почвам да търся работници :)
Душата търси романтика, задникът - приключение...
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Eko

Post by kayaso »

Водопада е карловския. Манев искаше да го гледаме и скачаме.
Явно не четеш форума!
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Eko

Post by kayaso »

User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Eko

Post by vandobrev »

Сигурно похода по Арда се е преместил и им пускат водица да минават хората :D .Шегувам се естествено,ама толкова много вода звучи стряскащо.
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Eko

Post by manev »

След гледката която заварихме в селото над Дупница, както и в 99,9 % в другите села които посещаваме, почвам да се замислям дали не е нужна и тук такава процедура. Жалко че ако пуснем Родопските язовири ще направим половин Турция на плажна ивица. Селските рекици винаги са били бунището на селото. Разликата е че едно време вътре се хвърляха органични отпадъци тип обелки и вестници. Сега модерните баби със същия успех пълнят дерето с полиетилен, алуминий и др. чудеса на съвременните технологии. Да не говорим че по новините от месец тръбят че ни чакат големи наводнения. Ама хазнтата за бедствия е една и съща. Парите за пожари почистване на преспи и наводнения са на едно място. Хъммм какво ли разбира едно снегопочистващо звено от вода или пожар. Да не говорим че същите средства вместо да помогнат на хората, послужиха за лични облагадетелства на тези които ги управляват, та чак и община Кърджали си призна в медиите че ги е откраднала.
Звучи грубо ама много ми се ще така да придойдат реките че да им върнат боклуците в дворовете. Дали да не отворим една кампанийка по заснемането и отразяването на тая мизерия по коритата.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Eko

Post by mitq »

като се наводни някои започва голямото оплакване а като трябва да се избегне наводнение започват големите кражби нещо като паленето на треви и храсти ако изгори къщата на той дето ги пали ама
Last edited by mitq on 18 Mar 2008, 21:17, edited 1 time in total.
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Eko

Post by kayaso »

Locked