Стара Река

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Стара Река

Post by minimiro »

В неделя, част от Варненския отряд налази Стара река :)
водица имаше
казват приятно било
Аз бех футуграфа и шафьора... с късия неопрен не ми устиска да вляза и аз ;)

Някои си погребаха, после всички дружно си побутахме джипа 2 часа доде го изкараме по тоз ужасния калния байр с ееее такивата коловози....
Като гледам как все още вали... ако не бяхме успяли още щяхме да сме там на бивак :-))))

GPS трака.... как се стига до римскиа мост
http://maps.google.com/maps/ms?t=h&hl=b ... 76818&z=14" onclick="window.open(this.href);return false;

И малко снимки:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
POLINA
Posts: 154
Joined: 06 Dec 2007, 14:48
Location: София,Козлодуй, Стара Загора
Contact:

Re: Стара Река

Post by POLINA »

Вече има тема за Тази Стара река. Защо не пишеш в темата ми създаваш нова?
Когато нищо не е сигурно, всичко е възможно!
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Стара Река

Post by minimiro »

Ами предполагах че се отнася за отделни пускания, а не общо към реката.... ако съм в грешка, ше замоля някой мародер да муувне тази тема към въпросната стара тема....
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Стара Река

Post by minimiro »

Денят беше събота, датата 24.4... реките течаха, времето беше приятно топло
Срещата беше в ранния следобяд, мястото моста на с.Стеврек :)
Групата беше голяма :) плануваното спускане с малка част от Варненските келеши, се трансформира в формата на гребен поход. Адреналина бе висок, за някои от нас, това си беше кръщенето на бяла вода ;)
С широко отворени очи слушахме за прословутите падове по реката... успокояваше ни идеята че първия етап има само един висок, бройката ще е на етап две, когато можеше да сме размислили вече и да не сме тръгнали изобщо....
Имаше и сит'он'топи.... бе фън да става....
Реката ни посрещна с достатъчно ниво, водата бе относително топла или поне така твърдяха къпещите се :D
В началото няколко малки бързейчета, увлекателни, колкото да ни поумият очите и да питаме "старите" ... "това ли и е нивото на реката, пък вие така да ни плашите..." И после о-ооо... да, ама вече си далече от пътя, брега е труден за вървене, моста остана далееч назад, и колите заминаха към лагера... единствения изход е напред...
По моето скромно мнение, преживяването беше култово... бързей излизаш гледаш така :shock: и си викаш бах мааму минах и юруш на маслините, почва следващия, и пак и пак и пак, добра денивелация, скоростта на водата беше добра.. Падове, завой, препятствие наляво, веднага законтряш надясно, вал отсам вал оттам и пак пад бе яко беше. Стигнахме и първия пад, водата прави рязък почти обратен завой наляво, веднага обръща надясно, 5 метра засилка и се оказваш на ръба а реката се изсипва под теб на метър и половина отдолу... за части от секундата ти се разширяват зениците ма... късно е, последно загребване и бух.... следващото което осъзнаваш е че си до носа във водата, лодката е половин метър отдолу и всичко около тебе кипи, после е крясъка от кеф че си го преминал и чак тогава почваш да чуваш насърчителните викове от останалите :)
След час вече сме се поучупили, позволяваме си стоики и чалъми, наклонче насам, скокче натам, врътка около този или онзи вал....
Два часа след старта достигаме заветната цел, лагера на римския мост.
Готина вечер с готина компания около голямата маса, до пеща във заслона... разговора се въртеше около събитията от изминалия ден, и разбира се трепетно задавания въпрос а утре как ще е, какво да очакваме... отговора е няма страшно, трасето е една идея по-хард и е 2 пъти по-дълго :)
Втория ден, наистина ни зарадва с една идея по-хард трасе, красиви каньони, дълги бързеи и падове - о да, това което най-ме плашеше се оказа че най ме кефи. Първия пад е в красив скален каньон, на десен завой, има метален мост откъдето да се огледа спокойно реката... двоен S образен бързей после водата се разделя на две и образува два пада в двата края на моста... левия е по-високия засилка чупка скок странично и пак бух и пак кеф :) от там насетне се зареждат бързей пад бързей пад... високи по около 2 метра, има и готина серия от 7-8 невисоки пада. Изобщо, реката си заслужава карането. Надявам се, скоро отново да имаме възможност да се разходим дотам и разбира се все още да има вода :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Стара Река

Post by rimohit »

Чест и почитания пичове.Супер много ви се изкефих :D :D :D
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Стара Река

Post by manev »

абе идиоти и композитна лодка ли вкарахте в реката бре..хехееееееее ... евала :) направо ми направихте деня :)
Изредактирайте текста, ако има нещо за редактиране и да го метнем в сайта ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Стара Река

Post by minimiro »

Хе хе, е не, не че акъл ни спира ;) ма чак пък композитна в ряката....
Тва е моя кораб с кодово название "кораба майка" :D , аз съм тоз мощния с 5-те конски сили в него :lol:
ПВЦ или Полиетилен или нам си кво там пластмасово е :) чиста туристическа лодка... тегло имала да тегли, ма още не го знае :)

Ако някой от другите келеши има нещо да допълни към картинката... ако не фийл фрии дет се вика и качвай :)
User avatar
angelov
Posts: 37
Joined: 23 Apr 2008, 10:49
Location: ЕЛХОВО
Contact:

Re: Стара Река

Post by angelov »

Ха ха ЛУД човек и СИЛЕН ВЯТЪР нищо неможе да ги спре :D бравос.
не се знае знаели се пък и да се знае не сигорно
стоян
Posts: 41
Joined: 29 Jan 2009, 15:45
Location: Варна

Re: Стара Река

Post by стоян »

Добрата организация си каза думата. Всичко беше ОК, особено вечерта м-у двата дни. Мноооого яка група дето носи на всичко няма как да не прекара супер. И малко остана да има и композит в реката, но нуждата от няколко кръпки спаси кануто на Митака. Като изключим няколко пренасяния, почти от всякъде може да се мине с него особено ако само той му "тежи" :D . На мен ми липсваше.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Стара Река

Post by anastas_peykov »

Абе тия със СОТ лодките нямаха ли колани за бедрата. То няма какво да ги държи за лодките , представям си как са летели :)
Locked