Река чая-нова опасност!!!

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Locked
Philip
Posts: 115
Joined: 06 Dec 2007, 10:43
Location: София
Contact:

Река чая-нова опасност!!!

Post by Philip »

Горещи новини от р.чая!!!По думите на Петко,по реката са се появили новости,за съжаление не много полезни за нас Келешите!Става въпрос за извършена санитарна сеч по реката! :( (за съжаление работата е свършена типично по български,което означа,че реката е отрупана с дървета,но какво да се прави.... дано някой ден нещатата се оправят)Така че на хората,които са решили да карат по реката,ще кажа само бъдете нащтрек,дърветата крият голяма опасност! :?
П.С. Междо другото за хората които са решили да карат този Weekend,ще кажа че няма вода!Пак ще го кажа НЯМА ВОДА!(колко жалко :( )
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Река чая-нова опасност!!!

Post by mitq »

Мога да потвърдя за водата миналата седмица нямаше а сега беше спаднала малко :D :D :D
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Река чая-нова опасност!!!

Post by petkan »

Тази неделя (23.03.2008) Чая почти ставаше за каране от Юговското ханче надолу. Ако имаше още пет пръста вода нямаше да се колебая, но при текущото ниво (подобно на Струма през август) мога само да спекулирам колко стържене по камъните щеше да има. Определено водата се беше вдигнала от петъка, но не и така, че да започна да съжалявам, че съм без лодка.

Реката с по-голям дебит в случая беше Чепеларска и течеше мътна. Около Давидково (разбирайте връх Свобода) валеше, но слабо. Предполагам над Пампорово е било по-обилно, по-топло или и двете. Ако тенденцията се задържи вече знам къде ще караме през задаващите се почивни дни. ;)

Между другото, не видях много отрязани дървета да са запречили реката, което обаче не означава да не сме нащтрек. Един дънер, например, се беше заклещил на последния скъсан бент до тунела с рибарниците. Типично от там се минава, макар и с повече внимание, но не и сега. За щастие препятствието е видимо от шосето.
Svetlio
Posts: 194
Joined: 05 Dec 2007, 21:07

Re: Река чая-нова опасност!!!

Post by Svetlio »

Говорих с чичо Ники вчера и по неговият план е ред на чепинска река.
Прогнозата е за цялата седмица валежи и да нестане от без вода с много вода.
Но както знаеме винаги става за каране .
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Река чая-нова опасност!!!

Post by petkan »

Какво да ви кажа - те нашите планове пукната пара не струват ако няма вода. Както доста често се случва, прогнозите ни се оказват грешни, така че аз вместо да кажа "идва ред на Чепинска" бих използвал по-консервативното "на път за Чая ще мина и през Чепинска, пък ако тече ще я карам".

Статистиката през годините показва, че Чая тече по-дълго време и при равни други условия Чепинска (поне за мен) има предимство. Та още веднъж - къде ще караме тепърва предстои да видим... ;)
Locked