отново "рафтъри" без жилетки и каски в реката

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

отново "рафтъри" без жилетки и каски в реката

Post by kayaso »

в неделя, 13 април за пореден път срещнахме "смелчагите" /меко казано/...или нека си го кажа с истинската думичка - самоубииците влизащи в реката без задължителната екипировка!
Предупредихме ги, но "те си знаели"...
Разбира се, че си знаят, като не им е за първи път! Чудя се какво ли трабва да се случи за да разберат, какъв безумен риск поемат? Изтръпнах, когато тези ,които ги чакаха по трасето ни попитаха дали сме ги задминали...а ние не бяхме. После през дефилето профуча линейка. За добро или лошо, след малко време ги видях да си изгребват водата от лодката /която е рибарска със плътно дъно/ някъде надолу, след ханчетата. Явно линейката не е била за тях.
Можеби наистина трябва да започнем да публикуваме снимките на сцепени вежди, скули или разбити носове на каякари С КАСКИ...подчертавам -с каски!
Дали не трябва да го обясним на чист и ясен език: хора, каската ви пази главата от удари в подводните скали, а жилетката и неопрена ви помагат да се задържите на повърхността. Ако сте без тази екипировка възможният сценарий е: след удар на главата в скала или камък от дъното, много лесно може да загубите съзнание, и да си пиинете водица от реката за последен път! Скоростта на реката в бързеите е над 20 км/ч а на места над 30. Явно сте доста "твърдоглави" щом продължавате да се сускате без екипировка, или ви се мре?!
:shock:
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: отново "рафтъри" без жилетки и каски в реката

Post by manev »

кой тва бе Яска ??
и кой им е дал лодка ?
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: отново "рафтъри" без жилетки и каски в реката

Post by kayaso »

едни "пичове " с надуваема ,оранжева ,рибарска лодка
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: отново "рафтъри" без жилетки и каски в реката

Post by Demo »

Не дай си Боже, да се случи такова нещо, заради подобни малоумници, това би рефлектирало върху всички ни.
Мили, пишман рафтъри, ако случайно четете това, то знайте, че не мисля, че сте смели, а че сте тъпи... мдаааа, много тъпи. Изкуството да съм културен, тутакси ме кара да ви кажа пак: обичам майка ви!
Не искам да караме по реката и да си говориме:
-Ей те тука се удавиха онези с оранжевата лодка и можеше, ако ни бяха послушали, сега да са живи... и да се чувстваме виновни, за това, че вместо да сме ви предупредили, е трябвало да ви пребиеме с каски и жилетки, докато може да мърдате съвсем лекинко и да се върнете там, от където сте изпълзели :P

Боже, Симитли е навсякъде :D
Душата търси романтика, задникът - приключение...
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: отново "рафтъри" без жилетки и каски в реката

Post by MILS »

Тази тема беше дискотирана и в миналия форум.
Личният ми проблем е че ако кажа на тия герои какво мисля за тях ще ме обвинят ва серебролюбство защото за тах ние клубовете предлагащи рафтинг сме таргаши.
Все пак се сещам за случая когато с единия от най-добрите ми приятели "чувахме "едни такива герои по цялото трасе (като им бяхме набутали в ръцете жилетки и каски) за да видим на спецялитета че са си свалили каските да не им е горещо и го пуснаха ей така!!!
Извода беше че ако накой иска да си троши главата добрите намерения са напразни.
Все пак им теглих една майна на тия с оранжевата лодка като ги мернах като минаваха покрай ханчето.
Ако им покажем свойта неприязан може би поне ще се чувстват по неконфортно на Кресна и ще се вястват по рядко.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: отново "рафтъри" без жилетки и каски в реката

Post by manev »

или ще ги мотивира ..защото тогава пък ще са "Анти" или "много интересни" (да не цитирам имена на подобни личности). Незнам къде е решението, в крайна сметка въпрос на личен избор е дали ще се самоубиваш по тоя начин.
И в двата случая ще се юрне някой от нас да им вади кокалите от камъняка ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
dan4o
Posts: 43
Joined: 06 Dec 2007, 10:41

Re: отново "рафтъри" без жилетки и каски в реката

Post by dan4o »

Срам не срам ще си призная че аз тия пичове ги познавам, и даже с единия от тях едно време бяхме съученици във френската и сега още сме си приятели. Всеки път като се видим се опитвам да им наливам акъл в главите ама неби. Преди малко си говорих с него в ICQто и за незнам кой път обеща че ей сега вече ще си купят каски и жилетки (и дори ще си ги слагат). Истината обаче е че насила това не можеш да им го втълпиш.
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: отново "рафтъри" без жилетки и каски в реката

Post by mitq »

а бе азсе сещам за един стар изпитан метод за възспитание ама е доста груб
а пък нали реката е на всички и живота си е на всеки
пък и на един приятел баща му казваше че всеки има право да си е прост колкото си иска
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
User avatar
Lubo
Posts: 117
Joined: 07 Dec 2007, 21:10
Location: София - България

Re: отново "рафтъри" без жилетки и каски в реката

Post by Lubo »

Абе това са кретени които не са патили и не осъзнават колко сериозно може да е изпадането им от тази лодка и че това може да доведе до реален фатален краи за някои от тях да не дава господ но както каза Митака всеки има право да бъде ПРОС колкото си иска :!: А и Данчо то да беше К.. да им го набиеш ма то акъл :mrgreen:
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: отново "рафтъри" без жилетки и каски в реката

Post by manev »

Lubo wrote: то да беше К.. да им го набиеш ма то акъл :mrgreen:
да не говориш за Уй или за спецялната разработка Минотавара `Спаруххх.

ей тоя май ими е тряньора :)
http://www.vbox7.com/play:c04ab7a8

ето и още подобни..http://slackpack.net/?q=node/771
като с Франческо Колипатков ..мисля да се запозная
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Locked