Маistor Kлас VS Кунг Fu karate стайЛ

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Маistor Kлас VS Кунг Fu karate стайЛ

Post by manev »

и такаааа
Приключи поредната обиколка из европейските гьолове. Едно от нещата които се потвърдиха е че ние определено не знаем какво е прятствия от Вода, камоли как се и минава през тях. На няколко пъти съдбата ни поднесе няколко шамара (със крак) които някои не можаха да парират. Именно от там се оказа че сме създали специфичен стил приличащ повече на карате отколкото на каране. Явно е съдба. Както винаги след традиционното претрепване по катаракта на Соча хукнахме да търсим нови реки за каране. Първоначалните ги намерихма, ама преляли, та накрая карахме съфсем различни от предвидените. Тук искам да Благодаря на Вяра за помоща. Естествено стигнахме и до канала в Прага. Там хората се готваха за предстоящия етап от световното по Родео ( Маistor Kлас ). Всичко беше пълна полюция. Създалия се не отдавна стил по всичко показваше че отива към своя залез. Явно това е поредното Фрий Стайл звено в даден спорт, което се опитва да го унищожи. Нито се развива като идея, нито като техника и фигури. Седяхме и три дена ги гледахме как се мъчат във вълната и нищо ново от последните години. Ние естествено спретнахме една демонстрация по нашия "карате стайл" и успяхме да впечатлим и най-големите родео карачи (мърлячи). Малко след това се налагаше да обясняваме на светилата каква е философията и религията на нашия стил. Определено ги впечатли. Определено и "Родеото" отива към своя край ама от където дошло там отишло ;) нещо което е създадено без умисъл и идея за градация обикновенно изчезва за много кратко време. Тъжно но е факт. Да живее карате стила


Image
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Маistor Kлас VS Кунг Fu karate стайЛ

Post by kayaso »

"Създалия се не отдавна стил по всичко показваше че отива към своя залез. Явно това е поредното Фрий Стайл звено в даден спорт, което се опитва да го унищожи. Нито се развива като идея, нито като техника и фигури. Седяхме и три дена ги гледахме как се мъчат във вълната и нищо ново от последните години."

С това не те разбирам, какво искаш да кажеш. Колко състезания по фри стайл си гледал за да даваш оценка? Струва ми се, че гледаш доста повърхностно на нещата. Понеже постиженията на състезанията са някакво мерило, искам да ти кажа че там критериите са доста по-задълбочени.

Какво те кара да мислиш че : "Явно това е поредното Фрий Стайл звено в даден спорт, което се опитва да го унищожи."?
Ясно е, че всяко нещо си има граници. Въпроса е къде са те! След като леката атлетика, или вдигането на тежести е достигнало /може би/ предела на човешките възможности, защо хората продължават да тренират? Да не би само "комерса" да им е стимул?
Те и сърфистите правят едни и същи неща. Очевидно не могат да прокарат на челна стойка, но си карат и се кефят!

Мога да ти кажа, че родео ще има още много дълго време, а и най-вероятно майсторите ще измислят още по сложни фигури, или комбинации от тях! СпециЯлно за теб подчертавам "КОМБИНАЦИИ". По същият начин и категориите за спускания ще се вдигат и ще се преминават невъзможни в нашите очи бързеи... щото водата си тече и на никой не му пука! Само дето както сме я подкарали, не е ясно до кога ще тече... но това е друга тема!
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Маistor Kлас VS Кунг Fu karate стайЛ

Post by Demo »

Не знам на световно ниво, но на Кресненско-келешко ниво има още мноооооого какво да се желае... и това го доказват световните звезди на канала в Прага :D
Душата търси романтика, задникът - приключение...
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Маistor Kлас VS Кунг Fu karate стайЛ

Post by manev »

абе Яска ..тва е загубена кауза. показхме в чехия "карате стайла" и всички готвещи се за световното останаха впечатлени :D Абсолютно против съм родеото да се счита за спорт. Фристайла си е лайнарска работа във всеки отрасъл и винаги води до свойте разрушителни последствия. като се замислиш и капка контакт с природата няма в него. Виж при "карета стайла" има Фуул контакт ;) така че ич не ми разправяй че ще има развитие в родеото. То просто ще унищожи каяка по класически начин както при другите спортове. Дори най големите в бранша го разбраха и го потвърдиха
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Маistor Kлас VS Кунг Fu karate стайЛ

Post by MILS »

Ако не ме мързеше много, щях да преведа и публикувам статята която четох в един руски сайт със заглавие"За алтернативната каяк култура в края на 20 век".С две думи автора отстояваше тезата като на Чича ти Манчо , че фриистайла е безмислената издънка на каяка, която подвежда младите и талантливи каякяри в лоното на дяволското учение.Края на 20 век мина и замина.Нито сприха хората да карат криик нито намаля пополярността на водния слалом(даже напротив). Ръста в каякродеото сащо не е малак.Така че Ясен е прав -водата си тече , който иска се спуска който иска върти фигури ,пък има и луди по слалома:)
Лично на мен да карам на вълна и да фигурирам до колкото мога и да експериментирам е ОГРОМНО удоволствие което не значи че не харесвам крикирането:).Така че да живее удоволствието от карането на каяк или кану, кадето и както да е.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Маistor Kлас VS Кунг Fu karate стайЛ

Post by manev »

Донякъде съм склонен да се съглася. В крайна сметка "водата си тече". Тоя дебат вечно ще го мъчим тук. Но продължавам да съм на това мнение или по-точно с тия страхове. Забравих да напиша че всъщност цялата история тръгна от там че в Прага течаха усилени подготовки за етапа от световното. Именно порай калабълъка се събра отбрана комисия от видни каякари на вълната и този спор тръгна от неволен разговор прикрепен от нагледни доказателства и демонстрации. В крайна сметка съм склонен да вярвам на специалистите, както и на ушите си и очите си. Мога да го подкрепя с всякакви доказателства. Хората винаги ще търсят алтернативата ...
както и това че за да въртиш родео не се изисква нито талант нито техника... а само леб, сиринье и бира
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Маistor Kлас VS Кунг Fu karate стайЛ

Post by manev »

eто го и новия "Profi Karate Team" в ролята на съдийски състав за подготовката на световното

Image
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Маistor Kлас VS Кунг Fu karate стайЛ

Post by petkan »

Манев е прав, този спорт не отива на добре. Щом и E.J. започна да пие бира през работно време... Тц-тц... :D

Но какво да се прави, не можеш да откажеш, когато те канят такива отбрани келеши. ;)
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Маistor Kлас VS Кунг Fu karate стайЛ

Post by kayaso »

ей, не се ебавайте!
Тудурине, пак си се заиграл със Шопа
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Маistor Kлас VS Кунг Fu karate стайЛ

Post by vandobrev »

Яска,фразата "найс Деймиън,найс" на каква мисъл те навежда?Утре още доказателства в цифров вид
П.С.Снимката е моя а аз съм всеизвестен бездарник в Шопа
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Locked