Триумене ....

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Триумене ....

Post by rimohit »

Здравейте !
Веднъж се качих в каяк ... преди 10 години .. и от тогава само се оглеждам за нещо.Влюбих се в този тип лодки .Кефа е невероятен :О
Понеже се преместих да живея и работя на морето вече имам условия и къде да карам.
Та значи желая каяк койта да отговаря горе долу на следните условия.
1.Мисля основно да го ползвам на морето за разходки и по язовири .Тук таме спускане по спокоини големи реки ( то не че има такива много много в БГ)
2.Единия вариант е едноместен каяк и надуваема лодка отзад .. в която да оваря жена.. дете.. багаж, когато го ползвам за морски риболов
http://www.balkanboats.com/productdetai ... d=74&id=99
Струва ми се че системата да сядам на топа за море е по удачна ( не съм сигурен .. .. вие ще кажете) Не ме притеснява мокрия задник защото лятото ще се ползва.
Втория вариант е http://www.balkanboats.com/productdetai ... =74&id=100
в което може да товаря жена дете .Не знам как ще е ако ползвам двуместния вариант сам!
Третия е тоз:http://www.fun-yak-varna.com/pibale-m.html
Не знам от последните двете кое е по ГУД за море и последното дали е удачно да се гребе с двойно гребло(с такова смятам да го ползвам).
Второто е по тежко и си мисля ,че ще е по стабилно.. освет това сядането е по ниско а бордовете по восоки...
Абе незнам.... :( за туй ви моля за съвет
Бюджета е ясен макс 1000 ( плус 100) но да включва FUN и за жената и детето (когато има нужда (ебаси оправданието ...А?!)
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Триумене ....

Post by manev »

последния е най-удачен. Ще е по-стабилен и палавото детище няма да те обръща насред морето ;) иначе при боби май ? има още един 2+1 сит он топ. Япусни един мейл на wwkayak@abv.bg да ти пусна контактите на великите търговци и щи е по лесен избора.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Триумене ....

Post by MILS »

гледах тия сит он топи от парвите два линка.Производителя е турски но изгржедаше прилично.Аз бих подбрал двойка синт он топ но последния модел ми се вижда малко тежак и бавноходен.Двойката труско производствао много прилича на френската DAG с които търгува Боби.
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Триумене ....

Post by rimohit »

Само не разбрах кое ти се вижда тежко последния от трите или турската двойка..
А инак какви са проблемите при самостоятелно гребане с турската двойка да речем .. Имам в предвид ако съм сам в лодката... ?
Много мерсаж за отговорите..
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Триумене ....

Post by MILS »

Третия варянт pibal ми се струва бавноходен (вадя си извод само от снимката).Негово приимущество е възможността за слаган на изванбордов двигател но тази идея не е за тоя форум:).

Турска двойка или Dag от Боби - това мога да ти препорачам.
МОжеш да караш самичак двойка сит он топ но ако задуха вятър трудно се управлява - справка граф Безухов.
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Триумене ....

Post by rimohit »

Лелеее приятели :?
Никога не съм и предполагал , че има толкова видове ...... :roll:
И да ви кажа честно мисля че размислих .... ще мина на варианта с едноместен каяк ... синът ми все пак е на 2,5 годинки и нама да го надценявам ... като желаят забава с неговата мама :) ще им купя нещо надуваемо да се плицикат.
Оказа се също така и , че бюджета по горе не бе съгласуван с половинката :oops:
и остана варианта с турския едноместен .Поради повече морска употреба може би ще трябва тунинг ( някаква опашка с дъска за даа се врътка по малко)
Инак много ми допадна на ДАГ http://www.dag-kayak.com/uk-canoe-kayak ... midway.php
Но не съм звънял да попитам за цената ,че ми се струват скъпи а планувам покупка догодина ..
Какво ще кажете за него ... за морско как е ?

ПС. много жалко ,че в Бургас няма къде да се пробва за да презени човек кое да е..
Last edited by rimohit on 18 Jul 2008, 19:26, edited 1 time in total.
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Триумене ....

Post by kayaso »

Преди време си мечтаех да живея край морето, защото ще мога да карам през цялата година.
През зимата със сит-он-топ, това не комфортно... меко казано. А тя е почти половината от годината /предвид температурите/.
Помисли си за класически каяк и се опитай да се сдобиеш с такъв! Започнеш ли да караш, ще искаш да караш все повече. Практиката показва това, а както ми се струва, едва ли ще си изключение. Не ми звучиш, като да си го купуваш, за да стои с гаража.
Това е моето мнение.
Късмет!
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Триумене ....

Post by MILS »

За таз лодка май Стоян трябва да каже но мен ми е фаворита сред сит он топите.
А за пробване на лодка в Бургас не но по черномморието лодки много.
Миналата седмица на Арапя имаше и едноместрна труска лодка и двойка DAG , Ясен беше с две туристически лодки.Рядко някой да ти откаже да пробваш лодката му:).
Успех
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Триумене ....

Post by graf_bezuhoff »

Един отговор от лаика (абсолютния начинаещ с 20 дни гребане зад гърба си) - имай предвид, че гледам само себе си, собственото удобство и здраве (за здравето другаде съм писал). Тия дни имах удоволствието да тествам даг мидуей - направо си е истински каяк, нищо че е сит-он-топ, страшна инерция, направо мързелива работа. Като пробвах и Прион на Арапя - същото усещане с една основна разлика - руля. Духне ли вятър, не само в морето разбира се, без кормило си е мъка. Бе какво да ти кажа, при по-силен страничен вятър си направо бедстващ без рул. По отношение стабилност - ми клатушкат се, но с чупка в кръста нямаш грижи. Все пак не посмях на големи вълни с приона, за да не ме обърне, не трябва да мокря главата, а и не мога да ескимотирам.
Друго какво да ти кажа, мойта - даг лагун, е по-стабилна (по-широка), семейна - двуместна + дете, с хубавите и лошите страни на сит-он-топ. Но Даг, както и другите сериозни марки са си скъпи, за турските нищо немога да кажа, с пича дето го караше така и не успяхме да пресечем траекториите.
Успех с покупката и гребането.
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Триумене ....

Post by sto100jan »

Мидуея на Даг не е мислен като ситонтоп , а е модифициран регулярен каяк , затова си има преимуществата на каяка - бързина , инерция , доста вместимост за багаж( изкарах 7 дни с всичко необходимо на Арда) , а с пластмасовия пън в средата си докарваш съвсем прилична стабилност , дори и по реки , или при вълни .Най-голямото му предимство е лесното качване и слизане - като велосипед е .Ако се обърнеш , сравнително лесно се научаваш да се качваш пак , без да ескимотираш. Подходящ е за обемист човек , с големи крака и корем ;) , като некои тука...
Неудобствата , както казва Ясен , са - при по-хладно време не е приятно . Аз си взех и неопрен , но пак не е като да си сух . Също така , няма рул , и при страничен вятър е голяма мъка - гребеш само в едната страна , и пак не се смогва . Цената му е като на истински каяк , аз моя го взех за 1600 лева с греблото , а с неопрена и якето дойде към 2 бона . За тия кинти можеш да си вземеш хубава лодка с рул , четирисезонна , дет се вика .
Аз , лично , се чувствам комфортно в Турияка , другите са ми малки в краката , и май следващата ще ми е такава , ако не пробвам някоя още по-голяма .
Наистина е голям проблем това , че няма къде да отиде човек , да седне , да покара няколко модела , и да реши кой точно е за него .
Като мнение - ако ще караш само лятото , взимай ситонтоп . Но , наистина човек се пристрастява , и му се иска да е на вода , колкото се може повече , затова , от икономическа гледна точка , вземи си истински каяк .
Locked