Съвет за покупка на каяк

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Locked
koi4a
Posts: 5
Joined: 30 Jun 2008, 11:24
Location: София
Contact:

Съвет за покупка на каяк

Post by koi4a »

Здравейте съфорумци, от няколко месеца се запалих да си купя каяк и съм стигнал до фазата, в която трудно заспивам вечер. Решил съм да си купя каяк отворен тип, едноместен за разходки в спокойни води и риболов, не мисля да го ползвам за бързей и други по екстремни цели. Определящ фактор е цената, мога да отделя 500лв. за лодка и гребло. Друго важно за мен е да е дълъг до 3м. с цел по лесно съхранение. Търсих из българското интернет пространство и намерих само един вариант:
http://bgboat.hit.bg/kayak%20ednomesten.htm
Искам съвет този каяк от линка според вас какви са му недостатъците, предполагам нов за тези пари не може да се намери, та този от линка или да търся втора употреба. Ако имате нещо в предвид съм готов за предложения.
Благодаря предварително.
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Съвет за покупка на каяк

Post by MILS »

Добре дошъл във форума.
Имайки предви тежките условия които си задал това май ти е единствената алтернатива.Недостатак на стъклопластиковите лодки са че са по чупливи - изискват внимателно отношение при употреба и транспортиране.Бих те посаветвал да разгледаш пластмасовите ситон топи .Има модели за рибари ,доста по непритенциозни са и са сравнително ефтини -спрямо лодките за туризам и за барзи води.
koi4a
Posts: 5
Joined: 30 Jun 2008, 11:24
Location: София
Contact:

Re: Съвет за покупка на каяк

Post by koi4a »

А можете ли да ми препоръчате нещо второ употреба или някъде където да отида да проверя.
Благодаря предварително.
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Съвет за покупка на каяк

Post by Demo »

Здрасти и добре дошъл! за тези пари мн трудно ще намериш нещо, което си заслужава. Единствено "тутраканка". Мисля, че и сглобяема "Пух" може да намериш. Жалко, че не мога да ти помогна повече, но това е реалността. Успех и дръж връзка с центъра за новини :)
Душата търси романтика, задникът - приключение...
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Съвет за покупка на каяк

Post by manev »

Васко Флоров обяви два "Даг"-а за продажба. Секънд хенд са и май на добра цена
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
koi4a
Posts: 5
Joined: 30 Jun 2008, 11:24
Location: София
Contact:

Re: Съвет за покупка на каяк

Post by koi4a »

Как мога да се свържа с Васко Флоров, къде са обявени за продажба?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Съвет за покупка на каяк

Post by manev »

обявени са за продажба на масата на каякарския лагер към полунощ в силно нетрезво състояние :D
имаш ЛС
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
koi4a
Posts: 5
Joined: 30 Jun 2008, 11:24
Location: София
Contact:

Re: Съвет за покупка на каяк

Post by koi4a »

Благодаря за бързия отговор, за сега май ще взема онзи евтиния каяк от по-горния ми пост и ако се зарибя още повече тогава ще му мислим.
koi4a
Posts: 5
Joined: 30 Jun 2008, 11:24
Location: София
Contact:

Re: Съвет за покупка на каяк

Post by koi4a »

Да се похваля, купих си каяк, полиетиленов сит он топ, много се кефя че предпочетох този пред стъклопластовия по удобен е за риба и изглежда доста здрав, само дето тежи доста. А и греблото му е доста смотано(като за детска лодка) така че ще му търся друго.
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Съвет за покупка на каяк

Post by rimohit »

честито колега
Двама сме
:) Виж тук
http://forum.fishing-mania.com/viewforu ... b3ec15eea5
Скоро ще има подфорум специално и за риболов с каяк.Мисля че двата форума ще са ни безкрайно полезни.
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
Locked